ŚWIĘTO PATRONA


    Dzień 22 listopada 2019 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ właśnie tego dnia obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły.
    W uroczystości uczestniczyli: pani Anna Kasiorek radna gminy Ścinawa, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Zgodnie z ceremoniałem szkoły po wprowadzeniu sztandaru, został odśpiewany szkolny hymn. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Wojtek Kwiatek zabrał głos, a w swoim przemówieniu przypomniał uczniom sylwetkę Patrona szkoły. Głos zabrała także pani dyrektor Małgorzata Hajnisz, która z okazji Święta Szkoły złożyła serdeczne życzenia skierowane do całej społeczności szkolnej.
    Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy V, VI i VII przygotowani przez panią Elżbietę Klimas. Z radosnymi w nastroju piosenkami patriotycznymi wystąpili uczniowie z klasy II, którzy zatańczyli także mazura. Do występu przygotowała ich pani Grażyna Kanafoska- Walczak. Po apelu uczniowie udali się do kościoła, gdzie ksiądz Zbigniew Buła odprawił uroczystą mszę w intencji szkoły.


Comments are closed.