Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 258

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
SP Tymowa » Blog Archive » 50 URODZINY SZKOŁY50 URODZINY SZKOŁY


  23 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w niezwykłym jubileuszu. Oto nasza szkoła hucznie obchodziła pięćdziesiątą rocznicę powstania.
  Z tej okazji w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej została odprawiona msza św., której przewodniczył ksiądz biskup Marek Mendyk. Podczas mszy społeczność szkolna, zaproszeni goście, absolwenci i mieszkańcy wspólnie modlili się, dziękując za ten wielki jubileusz.
  Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej. Przybyłych gości powitały panie prowadzące: Sylwia Sośnicka i Jolanta Wojtałowicz.
  Pani dyrektor Małgorzata Hajnisz zabrała wszystkich w sentymentalną podróż wspomnień, przedstawiła wydarzenia i fakty z kart historii placówki. Podczas przemówień, licznie przybyli na uroczystość goście: dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, była wieloletnia dyrektor szkoły pani Gabriela Wróblewska, miejscowi radni, przedstawiciele związków zawodowych, pani Wanda Kucner i pan Ryszard Lis, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kasiorek, z szacunkiem podkreślali rolę szkoły w środowisku lokalnym i ciepło wspominali chwile spędzone w naszej placówce.
  Część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas IV-VIII pod kierunkiem pani Elżbiety Klimas, była swoistą wędrówką ścieżkami historii Polski. W programie nie brakowało akcentów patriotycznych, o które zatroszczyli się także nasi najmłodsi: przedszkolaki i uczniowie klas I-II. Mali artyści pod kierunkiem pani Małgorzaty Dziurman i pani Grażyny Kanafoskiej-Walczak zaśpiewali przepiękne, wzruszające piosenki patriotyczne. Część artystyczna zakończyła się polonezem w wykonaniu uczniów klas I-II i gromkim odśpiewaniem "Sto lat"
  Skoro były to pięćdziesiąte urodziny, był także tort i poczęstunek dla wszystkich przybyłych przyjaciół szkoły.
  Po zakończeniu części oficjalnej, zebrani goście mieli okazję przyjrzeć się szkolnym pamiątkom, starym zdjęciom i zwiedzić budynek. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Iluż wzruszeń i radości dostarczało przekładanie kart starych ksiąg, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, zdjęć z wycieczek, odczytywanie wpisów do Pamiątkowej Księgi, odnajdywanie wizerunku wychowawcy, nauczycieli.
  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy natrudzili się przy organizacji urodzin naszej jubilatki - uczniom, rodzicom, absolwentom, mieszkańcom, przyjaciołom szkoły, pracownikom. Czujemy się zobowiązani do jeszcze lepszej pracy, także po to, by zyskać miłe wspomnienie absolwentów na kolejnym jubileuszu!


Comments are closed.