ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


  3 września 2018r. w naszej szkole był dniem szczególnym. W częściowo wyremontowanej szkole, pachnącej jeszcze świeżą farbą, zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019.
  Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Obecni byli również: burmistrz Ścinawy pan Krystian Kosztyła, proboszcz parafii w Tymowej ksiądz Zbigniew Buła, przedstawiciele związków zawodowych-pani Wanda Kucner i pan Ryszard Lis, pani Gabriela Wróblewska- emerytowana dyrektor szkoły, pan Władysław Siwak-radny powiatowy.
  Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor Małgorzaty Hajnisz, która serdecznie powitała wszystkich po wakacjach, przedstawiła wychowawców klas i nowych nauczycieli. Uczniom życzyła udanego powrotu do szkoły i zapału do pracy, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.
  Nie zapomniano również o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Pierwszoklasiści, których wychowawcą została pani Grażyna Kanafoska-Walczak, zostali gorąco przywitani przez całą społeczność szkolną.
  Następnie wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie, które przygotowali uczniowie klas: 0, I, IV i VII pod kierunkiem pani Sylwii Sośnickiej i pani Grażyny Kanafoskiej.
  Po przedstawieniu uczniowie rozeszli się do klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami.
  Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością, choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.


Comments are closed.