KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


  9.11.2018r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie odbył się Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej.
  W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Występy uczestników przyjmowano gromkimi brawami. Po zakończonych obradach jury stwierdziło, że artyści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i jury miało nie lada problem z wytypowaniem tych najlepszych. W rezultacie nasi reprezentanci zdobyli trzy pierwsze miejsca, jedno trzecie i trzy wyróżnienia.
  Nasza najmłodsza reprezentantka, Malwina Sośnicka, piosenką "Polska" wyśpiewała pierwsze miejsce wśród przedszkolaków.
  W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajęła Amelia Dawiskiba za przejmującą interpretację piosenki „Biały orzeł”. Zuzia Kasprzycka pieśnią "Mówię o Tobie dobrze" wywalczyła trzecie miejsce. Marlena Chromicz otrzymała wyróżnienie za utwór "Jesteśmy Polakami".
  W kategorii klas III-V pierwsze miejsce przypadło Lenie Chromicz za prezentację pieśni "Polska zmartwychwstaje". Wyróżnienia trafiły do Oliwii Łukasiewicz i Mai Podlasiak, które pięknie zaśpiewały utwory "Aby ktoś mógł żyć" i "Nie idź kochany na wojnę".
  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.
  Uczniów do konkursu przygotowała pani Grażyna Kanafoska-Walczak.
  Gratulujemy dzieciom odwagi, uzyskanych sukcesów i zachęcamy do dalszego udziału w podobnych konkursach.


Comments are closed.