JASEŁKA SZKOLNE


"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze." Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Zgodnie z wieloletnią tradycją, dzieci pod kierunkiem pań: Elżbiety Klimas i Grażyny Kanafoskiej, przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem. 20.12.2017r. na widowni zasiedli goście specjalni: Biskup Legnicki - ks.Marek Mendyk, Pani Minister - Elżbieta Witek, Dolnośląski Kurator Oświaty - pan Roman Kowalczyk, Dolnośląski Wicekurator Oświaty - pan Janusz Wrzal, oraz mieszkańcy naszej gminy, a wśród nich Proboszcz Parafii w Tymowej - ksiądz Zbigniew Buła i Burmistrz Scinawy - pan Krystian Kosztyła. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, śpiewaków, solistów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Mieli także możliwość kultywowania wielowiekowej tradycji oraz sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od pani dyrektor Małgorzaty Hajnisz oraz zaproszonych gości. Pani dyrektor wyraziła również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego i szkolnej wigilii, którą przygotowali rodzice naszych uczniów.


Comments are closed.