KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ


„ Historia zanim trafiła na karty książek, żyła w pieśni żołnierskiej i partyzanckiej.” W tym roku, 5.11.2015r., po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs pieśni i piosenki żołnierskiej oraz patriotycznej pod hasłem "Jesteśmy Polakami" zorganizowany przez panią Grażynę Kanafoską-Walczak. W ten radosny (śpiewający) sposób społeczność uczniowska włączyła się w obchody zbliżających się: Święta Niepodległości oraz Święta Patrona naszej szkoły. Jedną z idei konkursu była popularyzacja twórczości muzyczno-literackiej o tematyce patriotycznej. W pierwszej części przeglądu wystąpiły zespoły klasowe, które prezentowały jeden utwór o tematyce żołnierskiej. Druga część konkursu adresowana była do solistów. Ich zadaniem było wykonanie pieśni lub piosenki związanej z naszą Ojczyzną. Uczniów przygotowywały do festiwalu panie: Małgorzata Dziurman, Jolanta Wojtałowicz i Grażyna Kanafoska-Walczak. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Przewodnicząca Pani Małgorzata Hajnisz -dyrektor Szkoły Podstawowej w Tymowej Członkowie Pani Michalina Fejdasz Pan Krzysztof Chrystyna Pan Grzegorz Malinowski Oceniając uczniów, jury brało pod uwagę następujące elementy: znajomość tekst, dykcję, melodyjność, ogólne wrażenie. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło przyznać następujące nagrody: część I I miejsce - klasa III - "O mój Rozmarynie" II miejsce - klasa I - "Pierwsza kadrowa" III miejsce - klasa VI - "Wojenko,wojenko" część II I miejsce - Maja Podlasiak - klasa I - "Jesteśmy Polakami" II miejsce - Oliwia Łukasiewicz - klasa I - "Biało-czerwona" III miejsce - Lena Chromicz - klasa I - "Polska" Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.Comments are closed.